Już po raz siedemnasty 26 grudnia na uliczkach naszej miejscowości pojawili się Kolędnicy Misyjni wcześniej pobłogosławieni i posłani przez księdza Proboszcza. Jak co roku jest to wielkie wydarzenie dla dzieci naszej parafii. Wiedzą że w ten sposób mogą pomóc finansowo dzieciom z krajów najbiedniejszych, gdzie polscy Misjonarze głoszą Dobrą Nowinę o Jezusie. W ten sposób okazują im swoją życzliwość i pamięć o nich. Pojawiając się w naszych domach dzielą się z mieszkańcami swoją radością z narodzenia Dzieciątka Jezus równocześnie uczulając ich na potrzeby dzieci z krajów misyjnych. Przypominają nam również, że Chrystus narodził się dla nas wszystkich, nawet tych najbiedniejszych, którzy może jeszcze o Nim jeszcze nie słyszeli. Wiele radości przynosi im właśnie to że mogą im pomóc, poprzez dotarcie do serc swoich współmieszkańców. To kolędowanie mające na celu pomoc materialną i duchową dzieciom z krajów misyjnych przybliża również małych kolędników do Boga , Kościoła i jego potrzeb nie tylko tych materialnych ale i duchowych, gdyż w czasie kolędowania dzieci proszą również o modlitwę za swoich rówieśników i Misjonarzy wśród nich pracujących.

6 stycznia 2017r w uroczystość Trzech Króli a równocześnie w patronalnym dniu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci podczas uroczystej Mszy. św. zakończono kolędowanie dzieci na rzecz misji. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękował wszystkim dzieciom, które podjęły trud kolędowania misyjnego w tym roku. By wizyta małych kolędników była owocna należało ich do tego przygotować dlatego Ksiądz dziękował wszystkim, którzy pomogli dzieciom zorganizować to kolędowanie i opiekowali się małymi misjonarzami w czasie ich wędrówki. Podziękował również wszystkim którzy otworzyli im swoje drzwi i otwierając swoje serca nie pozostali nieczuli na prośby o pomoc materialną i duchową dla swoich rówieśników.

W tym też dniu dzieci naszej szkoły zaprosiły całą społeczność naszej miejscowości do szkoły gdzie wystawione zostały Jasełka czyli opowieść o  Bożym Narodzeniu.

Jasełka przygotowane przez uczniów i ich opiekunów zostały nagrodzone przez zgromadzonych na hali sportowej widzów gromkimi owacjami.

Po występach głos zabrał ks. proboszcz Tadeusz Wszołek, przywitał obecnych parafian oraz poświęcił przygotowane opłatki.
Długo trwało dzielenie się opłatkiem. Płynęło wiele ciepłych słów, życzenia zdrowia, opieki Bożej, błogosławieństwa. Były uściski  i wzruszenie. Ta chwila to chwila wyjątkowa, jedyna i najdłużej pamiętana i wspominana przez wielu w ciągu całego roku.
Po łamaniu opłatkiem rozpoczęło się wspólne kolędowanie w którym wspomagały obecnych Boże Nutki te małe i te już starsze. Organizatorzy czyli Ksiądz Proboszcz i Rada Parafialna zadbali również o coś dla ciała-wszyscy zostali ugoszczeni sowicie..

Dziękujemy Panu Bogu za ten dzień pełen przeżyć i radości za spotkanie i wspólny śpiew aby uczcić Bożą Dziecinę.  Do zobaczenia za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *